Keď ľudia ešte nepoznali plastické hmoty a boli odkázaní iba na prírodné materiály, najmä na drevo a kov, bol život pomerne náročný v mnohých ohľadoch. Najmä tu negatívne pôsobila hmotnosť samotného výrobku, a potom aj poveternostné vplyvy, ktoré niekedy doslova rozkladali materiál pred očami.
Plastické hmoty prevracia ľudský život naruby a poskytujú nové možnosti, ktoré tu doteraz neboli, a prejavuje sa to napríklad v situáciách, keď potrebujete uskladniť úrodu ovocia zo svojej záhrady.
Euro prepravky – zber dvadsiatich metrákov jabĺk z jabloňového sadu do drevených debničiek, to nie je rozhodne nič závideniahodné, pretože akonáhle debničky vyskladáte na seba do väčšej výšky a náhodou o ne zavadíte lakťom, hromada sa zosype ako domček z kariet. Drevo tiež veľmi rýchlo starne, podlieha vlhkosti, plesniam a hnilobe, čo má samozrejme neblahý vplyv na samotnú úrodu. Ak máte naopak ovocie v plastových euro prepravkách, ste ľudovo povedané „za vodou“.
Plastový sud ako zberná nádoba na vodu – pri tej vode ešte chvíľu zotrvajme. Aby ste boli za vodou, treba tiež zbierať dažďovú vodu na zalievanie ovocných stromov a chytať ju do vhodných nádob. Tu opäť poslúžia výrobky z plastu, tentoraz plastový sud. Iba musíte sudy včas zazimovať, respektíve ešte pred začatím prvých zimných mrazíkov z nich vodu vyliať a prevrátiť ich naruby, dnom navrch.
Plastové sudy na vodu – viete, že môžete plastový sud využiť aj ako barel na prepravu bagáže na vodáckej výprave? Ak sa tiež radíte medzi nadšených vodákov, čo splávajú tuzemské i zahraničné rieky, môžete do suda s vekom a patentným uzáverom vyskladať oblečenie, obuv a trvanlivé potraviny a prevážať ich týmto spôsobom na otvorené vodácke kanoe. Sudy sú ľahké, nekorodujú a neprepustia dovnútra pri plavbe po rieke ani kvapku vody. Do jedného suda sa ľahko zmestia cestovná batožina pre dve až tri osoby.